درخواست مشاوره رایگان

در صورت تمایل برای تماس با ما، دریافت مشاوره رایگان و گفتگو پیرامون ایده یا پروژه‌تان، فرم زیل را پر کرده و برای ما ارسال کنید.

«بستن پنجره»

۵ روش ساده برای افزایش سرعت وبسایت های وردپرسی

منتشر شده در 7 بهمن 1396

افزایش سرعت وردپرس

به طور میانگین هر کاربر تنها ۳ ثانیه برای بارگزاری یک صفحه وب صبر می‌کند و در صورتی که این زمان بیشتر بطول بی‌انجامد، آن صفحه را بسته و به سراغ سایر گزینه‌ها می‌رود.

آیا تابحال به این موضوع فکر کرده‌اید: بدلیل اینکه صفحات وبسایت‌تان به اندازه کافی سریع بارگزاری نمی‌شوند،ممکن است چندین کاربر و مشتری بالقوه را از دست داده باشید؟

در این نوشته به معرفی ۵ روش ساده برای افزایش سرعت وبسایت‌های مبتنی بر وردپرس خواهیم پرداخت که با رعایت آنها خواهید توانست کارایی و سرعت بارگزاری وبسایت‌تان را تا حد مطلوبی افزایش دهید.

۱. انتخاب میزبان وب مناسب (هاست ویژه وردپرس)

هاست ویژه وردپرس

مهمترین و اساسی ترین نکته در سرعت بارگزاری یک وبسایت وردپرسی، استفاده از یک میزبان وب مطمئن، قوی و سازگار با وردپرس است.

سیستم مدیریت محتوی وردپرس دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی است که اگر سرور میزبانی وب از این ویژگی‌ها و خصوصیات بدرستی پشتیبانی کند، وردپرس بهترین عملکرد را خواهد داشت. بنابراین با استفاده از سرویس‌های میزبانی وب مخصوص وردپرس از عملکرد، امنیت، سرعت و کارایی بهینه وردپرس خود مطمئن شوید.

۲. استفاده از پوسته وردپرس بهینه و استاندارد

پوسته وردپرس

بعد از انتخاب یک سرویس میزبانی وب مناسب، بیشترین تاثیر بر روی سرعت بارگزاری صفحات یک وبسایت بر دوش پوسته‌ای است که در آن وبسایت استفاده می‌شود. استفاده از پوسته‌هایی که استاندارد کدنویسی شده‌اند و بصورت مداوم از سوی طراح بروزرسانی می‌شوند یکی از نکات مثبت در داشتن وبسایتی با سرعت بارگزاری بالا است.

۳. حذف و غیرفعال کردن افزونه‌های غیر ضروری و بلااستفاده

غیرفعال کردن افزونه های بلااستفاده

افزونه‌های وردپرس نقشی اساسی را در سرعت بارگزاری یک وبسایت ایفا میکنند.فعال بودن افزونه‌های غیرضروری باری اضافی را بر روی وبسایت قرار می‌دهد که این امر باعث می‌شود سرعت بارگزاری صفحات به مراتب کاهش یابد. از این رو پیشنهاد میکنیم به منظور افزایش سرعت بارگزاری صفحات وبسایت خود، همین الان به صفحه افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و افزونه‌هایی که از آنها استفاده نمیکنید را غیرفعال یا حتی حذف کنید.

۴. فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر

افزونه وردپرس smush it

یکی دیگر از عواملی که تاثیر بسازی در سرعت بارگزاری صفحات یک وبسایت دارد، تصاویری است که در آن صفحه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در حقیقت هر چه حجم این تصاویر کمتر باشد، سرعت بارگزاری آن صفحه بیشتر خواهد بود.

افزونه Smush It از آن دسته افزونه‌هایی است که توسط آن می‌توانید تصاویر وبسایت خود را بدون افت کیفیت فشرده کرده و حجم آن را کاهش دهید.

۵. استفاده از شبکه تحویل محتوی (CDN)

شبکه تحویل محتوی یا CDN

شبکه تحویل محتوی (CDN) مجموعه‌ای بزرگ از سیستم‌های توضیع شده در کشورهای مختلف است که وظیفه‌ی تحویل محتوی وبسایت شما را به کاربران آن کشور یا کشورهای نزدیک آن بر عهده دارد. به این صورت که محتوی وبسایت بر روی این سرورها در سراسر دنیا توضیع شده و هر کاربری که درخواستی برای بارگزاری صفحات وبسایت‌تان به سرور ارسال کند؛ سرور، محتوی را از نزدیک‌ترین سرور به محل زندگی کاربر بارگزاری می‌کند. در حقیقت یکی از وظایف CDN کاهش فاصله بین سرور و کاربران است که این امر تاثیر بسزایی در سرعت بارگزاری وبسایت‌تان خواهد داشت.

پ.ن: وبسایت CloudFlare خدمات CDN رایگان ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید.


تعیین تعرفه و دریافت مشاوره رایگان

ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب‌و‌کار هوشمند شما تدوین نماییم.

درخواست مشاوره رایگان