درخواست مشاوره رایگان

در صورت تمایل برای تماس با ما، دریافت مشاوره رایگان و گفتگو پیرامون ایده یا پروژه‌تان، فرم زیل را پر کرده و برای ما ارسال کنید.

«بستن پنجره»

چگونه در وردپرس کاربران را مجبور به ورود مجدد کنیم؟

منتشر شده در 14 دی 1396

چگونه در وردپرس کاربران را مجبور به ورود مجدد کنیم؟

تا حالا شده است که بخواهید تمامی کاربران وبسایت وردپرسی‌تان بدلایل مختلفی مانند امنیت وردپرس، هک‌شدن و … از اکانت‌شان خارج شده و مجدد اقدام برای ورود به سایت کنند؟

این امکان بصورت پیشفرض در وردپرس تعبیه نشده است؛ اما در این مقاله شما را با روشی آشنا خواهیم کرد که براحتی خواهید توانست توسط آن تمامی کاربران را از حساب‌شان خارج کرده تا نیاز باشد مجددا وارد سایت شوند.

بیرون انداختن تمامی کاربران از حساب کاربری در وردپرس

برای این آموزش نیاز خواهد بود تا تغییراتی را در فایل تنظیمات وردپرس (wp-config.php) اعمال کنیم. این فایل را می‌توانید در شاخه اصلی فایل منیجر هاست‌تان (در داخل دایرکتوری public_html) پیدا کنید.

ویرایش wp-config.php در سی پنل

برای ویرایش این فایل در cpanel تنها کافی است بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه edit را انتخاب کنید. (در سایر کنترل‌پنل‌های مدیریت هاست ویرایش فایل‌ها ممکن است متفاوت باشد.)

پس از باز کردن wp-config.php در حالت edit، بدنبال کدهایی مانند تکه‌ کد پایین بگردید:

کلیدهای احراز هویت وردپرس

به این خط‌ها از کد بالا در اصطلاح «کلید‌های احراز هویت» گفته می‌شود. بصورت پیش‌فرض اگر آنها را تنظیم نکرده باشید، مقدار هر کدام از ثابت‌های تعریف شده در کد بالا put your unique phrase here می‌باشد که لازم است در هنگام نصب وردپرس با کلیدهایی معتبر جایگزین شوند.

از این رو بخاطر مسائل امنیتی، اگر هنوز از مقادیر پیش‌فرض استفاده می‌کنید و یا می‌خواهید همه‌ی کاربران‌تان از حساب‌شان بیرون انداخته شده تا دوباره لاگین کنند، می‌بایست مقادیر آنها را با کلید‌های جدید و معتبر جایگزین کنید.

دریافت کلیدهای احراز هویت معتبر از وبسایت وردپرس

کلیدهای احراز هویت در وردپرس

دریافت کلیدهای احراز هویت معتبر از وبسایت وردپرس

پس از کلیک بر روی لینک بالا، کدهایی که برای‌تان ساخته می‌شود را کپی کرده و در فایل wp-config.php جایگزین کدهای فعلی کنید. پیشنهاد می‌شود بدلیل مسائل امنیتی پس از هر بار نصب وردپرس حتما کلید‌های احراز هویت تنظیم کنید.

توجه: با هر بار ریفرش صفحه‌ی دریافت کلید‌های احراز هویت، کلیدهای جدید ساخته شده و در اختیارتان قرار میگیرد.


تعیین تعرفه و دریافت مشاوره رایگان

ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب‌و‌کار هوشمند شما تدوین نماییم.

درخواست مشاوره رایگان