درخواست مشاوره رایگان

در صورت تمایل برای تماس با ما، دریافت مشاوره رایگان و گفتگو پیرامون ایده یا پروژه‌تان، فرم زیل را پر کرده و برای ما ارسال کنید.

«بستن پنجره»

متوقف کردن قابلیت Heartbeat در وردپرس

منتشر شده در 14 اسفند 1396

قابلیت heartbeat وردپرس

درنسخه 3.6 وردپرس امکانی به نام Heartbeat معرفی شد. Heartbeat به مرورگر این امکان را می‌دهد زمانی که در پیشخوان مدیریتی وردپرس هستید، بتواند با سرور ارتباط برقرار کرده و اطلاعیه‌هایی از تغییرات لحظه‌ای مطالب یا … که توسط سایر مدیران یا نویسندگان اعمال می‌شود را به اطلاع‌تان برساند.لازم به ذکر است، افزونه‌ها نیز می‌توانند از Heartbeat جهت نمایش اطلاعیه‌ها بصورت لحظه‌ای استفاده کنند.

اگر چه Heartbeat امکان فوق‌العاده‌ای است اما در برخی مواقع می‌تواند مشکل ساز باشد. در صفحات مختلف از پیشخوان وردپرس، مرورگر توسط قابلیت Heartbeat در هر 15 ثانیه یک درخواست جهت بررسی تغییرات مطالب به سرور ارسال می‌کند.

تصور کنید چندین نویسنده بصورت همزمان در پیشخوان وردپرس وبسایت‌تان حضور داشته و هر کدام چندین صفحه از پیشخوان را در مرورگر خود باز دارند! مرورگر توسط قابلیت Hearbeat هر 15 ثانیه یک درخواست POST را بصورت ای‌جکس به سمت سرور ارسال می‌کند؛ و به این صورت چندین درخواست مختلف در هر لحظه برای سرور ارسال می‌شود که می‌بایست توسط CPU پردازش شوند! با توجه به فشاری که این امکان ممکن است بر روی CPU سرور وارد کرده و باعث کندی وبسایت‌تان شود، بهتر است قابلیت Hearbeat را در وبسایت یا وبلاگ وردپرسی خود غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن Heartbeat در وردپرس

به منظور غیرفعال کردن قابلیت Heartbeat در وردپرس کافیست تکه کد زیر را در فایل Functions.php پوسته خود و در خط بعد از <?php جایگزاری کنید:

add_action( 'init', 'stop_heartbeat', 1 );
function stop_heartbeat() {
wp_deregister_script('heartbeat');
}

 


تعیین تعرفه و دریافت مشاوره رایگان

ما می توانیم با توجه به بودجه و اهداف سازمان شما، نزدیک ترین مسیر را برای کسب‌و‌کار هوشمند شما تدوین نماییم.

درخواست مشاوره رایگان